Často kladené otázky

Prosím, prečítajte si najčastejšie otázky, ktoré v súvislosti s kurzami rodičia mávajú.

Prečo je cena za kurz práve takáto?

Pretože sme fér. Plávanie Korytnačka je plavecké centrum, ktoré sa zameriava na kvalitu a bezpečnosť plávania pre bábätká a detí do 5 rokov. A investujem do toho nemálo financií. Som hrdá na naše 12-ročné skúsenosti v tejto oblasti a na to, že stále verím v kvalitu a nie kvantitu. Náš bazén je špeciálne navrhnutý pre bábätká, inštruktori sú skúsení profesionáli, ktorí sa aj na kurzových hodinách venujú každému dieťatku individuálne a tak, aby zabezpečili jeho pokrok vo vode a poskytli mu vynikajúce plavecké skúsenosti. A aby som sa uistila o kvalite našich služieb, bývam nad centrom a pokiaľ nie som vo vode sama, dohliadam takmer na každú lekciu. Sme centrum pre rodičov, ktorí nehľadajú lacné ale bezpečné a kvalitné centrum plávania pre svoje bábätká a deti.

Ako sa môžem prihlásiť? 

Ideálne je zavolať na telefónne číslo 0902 323 039 a overiť si naplnenosť kurzov a konkrétne časy týkajúce sa vekovej      kategórie vášho dieťatka. Kontaktovať ma môžete aj e-mailom na plavanie@plavaniekorytnacka.sk, telefonicky je to však určite rýchlejšie.

Ďalším krokom je registrácia, TUPo úhrade kurzu si cez ňu budete nahlasovať prípadné absencie, náhrady, nájdete tam aj všetky ďalšie potrebné informácie. Cez registračný systém Vám bude pridelený kurz a Vy budete vždy presne vidieť, kedy plávate.

Ako dlho trvá kurz?

Kurz obvykle trvá 1 mesiac s možnosťou navštevovať ho 1x alebo 2x do týždňa.

Nevyhovuje mi systém pravidelnej dochádzky, môžem chodiť aj nepravidelne?

Pokiaľ vám nevyhovuje pravidelná návštevnosť, máte možnosť si zakúpiť kredity a chodiť podľa potreby. Určite však odporúčam zvážiť pravidelnú návštevnosť, pokroky sú neporovnatelné.

Cena kreditov je uvedená TU. 

Máme možnosť náhradných hodín?

Áno, z 8 lekcií máte možnosť si nahradiť 2 lekcie do 6 mesiacov od daného kurzu. V prípade, že sa  dieťa, resp. rodič nemôže z vážnych dôvodov zúčastniť lekcie, môže svoju neúčasť ospravedlniť cez dochádzkový systém deň vopred alebo najneskôr v deň plávania do 8.00 hod. V prípade nenahlásenia svojej neúčasti hodina prepadá.

Nahlásené – ospravedlnené lekcie je možné nahradiť do 2 mesiacov od jej absencie, inak náhradná lekcia prepadá. Termín náhradnej lekcie si rezervujete cez online systém, ktorý vygeneruje na výber iba lekcie vhodne pre vaše bábätko.

 Ako dlho trvá lekcia a s akým cca časom mám rátať na celkový pobyt v centre?

Lekcia trvá 45 minút, celkovo si na návštevu treba vyhadiť cca 1 hod. 40 min. (15 min. treba prísť pred začatí plávania, 45 min. trvá lekcia vo vode, 10 min. je sauna a potom 30 min. oblečenie dieťaťa a pobyt v aklimatizačnej miestnosti).

Čo si treba doniesť na prvú hodinu?

- Záväznú prihlášku 2 kópie, potvrdenie od pediatra a dobrú náladu :) Okrem toho:

 • Potrebné hygienické veci pre seba a dieťa
 • čisté prezuvky- najlepšie penové, gumové. V centre je z hygienických dôvodov zakázané chodiť naboso
 • plavky (pre seba, pre dieťa neoprénové). V našom centre máme široký výber plaviek pre bábätká a malé deti
 • uterák pre seba, uterák pre dieťa, mydlo pre seba aj dieťa, ak používate špecifické
 • potreby na prebalenie – čistú plienku (po plávaní), krém na zapareniny (ak dieťa používa), vatu do uší (možnosť použiť vatu z centra), podložku alebo plienku na prebaľovací pult
 • pitie a jedlo pre dieťa (nie v sklenom obale)
 • župan pre dieťa a rodiča ( uvedené v kolónke Základne informácie)

Musím mať pre bábätko špeciálne plavky?

V našom centre z dôvodu zabezpečenia čo najlepšej hygieny a čistoty vody v bazéne  plávu detičky v špecialných – neoprenových plavkách (tieto plavky ponúkame aj v našom centre). Odporúčame neoprénové plavky českej rodinnej značky Swim Nappy FOR3DOM.

 Plávu v bázene iba detičky?

Áno –  náš bazén slúži výlučne na detské kurzy. Aby sme zabezpečili čo najlepšiu hygienu a čistotu vody,  priestorov a plaveckých pomôcok, nie je bazén prístupný verejnosti.

 Koľko detí je súčasne spolu v bazéne?

V bazéne je naraz maximálne 6 detí + 1 rodič na dieťatko.

 Potrebujem aby so mnou chodila aj druhá dospelá osoba ?

Nie, všetko zvládne aj jeden rodič. V centre sú k dispozícií:

 • Detské postieľky
 • Prebaľovací pult
 • Detský kútik

Môže sa prísť pozrieť aj ďalší člen rodiny?

Z kapacitných možností a vzhľadom na našu snahu zabezpečiť čo najväčší komfort všetkým účastníkom kurzu je účasť druhej dospelej osoby možná iba po dohode.

 Ako je zabezpečená čistota a dezinfekcia centra?

 Hygiena je pre nás kľúčová. Celé priestory sú denne čistené a dezinfikované. Priestory nielen ozonizujeme a vzduch pravidelne čistíme germicidným žiaričom.

Každý pondelok je sanitárny deň: celé centrum sa dezinfikuje parným strojom bez použitia chémie s parou teploty 380°C.

Všetky hračky sa dezinfikujú špeciálnym na to určeným dezinfekčným prostriedkom a následne sú oplachované čistou vodou.

 Prečo nemáte morskú (slanú)vodu?

V našom centre máme presne takú vodu ako vy doma, mestskú, pretože prechádza najvyššími a pravidelnými kontrolami. Deti sú na ňu zvyknuté.

V našich podmienkach obvykle nejde o skutočnú morskú vodu ale o mestskú vodu s prídavkom solí, čo je fajn ale nemýlme si ju s kvalitami morskej vody. Naviac, mestská, chlórovaná voda má svoje výhody. Chlór je najbežnejšie používanou chemikáliou na dezinfekciu vody, pretože účinne ničí baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobovať ochorenia. Práve preto má pridaný chlór do vody niekoľko výhod:

 • Znižuje riziko chorôb: Chlór pomáha znižovať množstvo baktérií a vírusov v bazéne alebo inom vodnom zdroji. Tým sa znižuje riziko šírenia chorôb a infekcií, ktoré môžu byť prenosné vodou.
 • Zlepšuje kvalitu vody: Práve vďaka dezinfekcii chlórom sa zlepšuje celková kvalita vody v bazéne alebo inom vodnom zdroji. Voda je tak čistejšia a bezpečnejšia na použitie.
 • Znižuje riziko alergií: Chlór môže pomôcť znižovať riziko alergií a podráždenia pokožky, pretože ničí potenciálne alergény, ktoré by mohli byť prítomné v neupravenej vode.

V našom centre dodržiavame správne množstvo pridaného chlóru a pravidelne kontrolujeme jeho hladinu v bazéne, čím zabezpečujeme maximálnu účinnosť dezinfekcie a minimalizujeme prípadné riziko nežiaducich účinkov.

Poškodzuje chlór jemnú detskú pokožku?

V našom centre chlórujeme na minimálnej nevyhnutnej úrovni, chlórovanie znižujeme aj pravidelným každotýždenným dopúšťaním čistej vody. Voda sa tiež neustále filtruje, prechádza cez špeciálne filtre. Pokiaľ dieťa po kúpaní osprchujeme, ošetríme mu pokožku olejom či mliekom a doma ho už znovu nešampónujeme, nie je dôvod sa o jeho pokožku báť.

 Dá sa u Vás zaparkovať?

Áno. Máte možnosť parkovať na našom oplotenom súkromnom parkovisku.

 Viem sa k Vám dostať aj MHD?

Áno, MHD má zastávku kúsok od nášho centra. Číslo MHD : 87,67,78 zastávka sa volá Podpriehradná

 

Verím, že ste si našli odpoveď aj na svoju otázku.

Ak však náhodou nie, kontaktujte nás kontaktovať telefonicky alebo nás príďte rovno návštíviť.