Prečo plávať v Korytnačke?

Moje meno je Barbora Chárová.

A je mi cťou privítať vás v mojom plaveckom centre Korytnačka. Pochádzam zo športovej rodiny: otec Zdenek bol Majster športu v zápasení, mama Veronika hrávala volejbal a brata najskôr ani nemusím predstavovať - hokejista Zdenko Chára.

Ja sama plávam od svojich 9 rokov a už viac ako 20 rokov pomáham rodičom učiť deti plávať.

A viete prečo? Lebo v tom vidím obrovský zmysel.

Plávanie nie je len vynikajúci spôsob pohybu pre všetky vekové kategórie vrátane bábätiek, keď okrem motoriky posilňuje aj ich imutitu. Plávanie je aj základná zručnosť, ktorú by mal vedieť každý, tak ako napríklad chôdza.

Podľa informácií svetovej zdravotníckej organizácie je utopenie celosvetovo 3. najčastejšou príčinou neúmyselných úmrtí spôsobených zrane ním. Uff. A špeciálne ohrozené sú najmä deti. Uff. Nechcem vás vystrašiť, mojím cieľom je len zdôrazniť, že vedieť plávať nie je luxus. Je to zručnosť, ktorú je potreba deti naučiť.

Preto som naše kurzy vystavala tak, aby boli nie len zábavné ale aby prinášali skutočné výsledky.

Preto som sa neuspokojila s multifunkčným bazénom ale vytvorila som prostredie presne na mieru bábätkám, deťom a ich rodičom.

A preto dbám na to, aby bol bazén priestranný a skupinky malé, inštruktori kvalifikovaní a neustále školení, aj keď to znamená väčšie náklady. 

Prídte sa presvedčiť na vlastné oči. 

 

plavanie_pre_babatka_a_deti_korytnacka_bratislava