Facebook detské plávanie KORYTNAČKA

Facebook Pagelike Widget

PLÁVANIE DETÍ

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

PLÁVANIE JE PRE DETI NAJPRIRODZENEJŠIA A NAJŠETRNEJŠIA FORMA POHYBU – PREDSTAVUJE PREŇ IDEÁLNU TELESNÚ AKTIVITU. ZÁROVEŇ ZÍSKA SEBADÔVERU A RODIČ POCIT ISTOTY, KEĎ SI POVIE:

>> MOJE DIEŤA VIE PLÁVAŤ! <<

V našom centre plávu deti od 4 mesiacov do 5 rokov. Optimálne je začať vo veku 4 mesiacov, kedy už je dieťa dostatočne pripravené aj na bakteriálne prostredie. Treba si uvedomiť, že cieľom týchto kurzov nie je naučiť dieťa plávať, (deti do 5 rokov), ale naučiť ho schopnosti pohybovať sa vo vode a prehlbovať počas kurzu vzťah s rodičom. Postupnými zručnosťami a zoznamovaním sa s novým prostredí dieťa vníma svoje úspechy, pomocou riekaniek a pesničiek, ktoré sprevádzajú úkony vo vode vníma rytmus. Pri kvalitnom vedení zo strany inštruktora a rodiča sa dieťa neskôr veľmi ľahko naučí základy splývania a neskôr aj plávania a najmä, nebojí sa vody a dokáže správne zareagovať v situácii ak by ostalo vo vode samé (spadlo by do vody alebo svojvoľne by do nej skočilo – v rámci hry).
Dieťatko naučíme zadržať dycha a ľahnúť si na vodičku (splýva na chrbte).
Zaujímavou súčasťou je aj otužovanie. Dieťa je vystavené rôznym teplotám, bežnej klíme vonku či v priestore, teplote vody v bazéne, ktorá býva okolo 33 stupňov, okolie bazéna /teplota vzduchu 36 stupňov/ či teplote vody v sprche. Po plávaní je možné pobudnúť v jacuzze vyhriatej na cca 36,5 stupňov. Jacuzzi súži hlavne na premasírovanie celého svalstva, prekrvenie pokožky, naštartovanie prúdenia krvi smerom k srdcu a tým sa odburavajú škodlivé látky z tela ako aj relax a následné uvoľnenie.
Ďalšou z výhod je aj socializácia – deti vnímajú aj iné deti okolo seba a začleňujú sa do kolektívu (pláva sa po skupinkách 5-6 detičiek s jedným rodičom) a aj po plávaní je možnosť pohrať sa s nimi v detskom kútiku.

VÝHODY POHYBU DETÍ VO VODE:

Pohyb vo vode je zameraný hlavne na svalovú koordináciu – či hrubú a jemnú motoriku ako je pretáčanie, lezenie, státie, chôdza, uchopenie hračiek do svojich ručičiek…
Rozvíja sa psychomotorický vývoj, emocionálne prejavy ako aj priestorové vnímanie.
Deti, ktoré navštevujú pravidelne kurz „plávania“ sú v neskoršom veku (cca 5 rokov) pripravené na športové plávanie.
Zvyšuje vitálnu kapacitu pľúc.
Podporuje kvalitný spánok.
Podporuje správne držanie tela.
Otužovanie, posilňovanie prirodzenej imunity.
Podporuje priestorové videnie.

NAŠI PARTNERI